#WolneSądy

Wspieraj Wolne Sądy na Patronite

12 maja, 2022

Wspieraj Wolne Sądy na Patronite

Jesteśmy niewielką (ale efektywną) inicjatywą obywatelską, o dużych ambicjach i celach. Zajmujemy się obroną praworządności, wspieramy i reprezentujemy represjonowanych sędziów. Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy, a wydane w ostatnich dwóch latach orzeczenia TSUE i ETPCz dają nam coraz więcej instrumentów prawnych do skutecznej obrony europejskiego porządku prawnego w Polsce i obrony przed naruszeniami praw człowieka.

To właśnie w sprawach, w których występujemy jako pełnomocnicy, zapadają ważne orzeczenia, które mają bezpośredni wpływ na to, jak sądy stosują prawo Unii Europejskiej i bronią praw osób, których prawa zostały naruszone przez organy państwa. W szczególności chodzi o represjonowanych sędziów. Aktualnie prowadzimy ponad 50 postępowań, także przed trybunałem luksemburskim i strasburskim.

Reprezentowanie sędziów, prokuratorów i innych prawników to praca pro bono, której poświęciliśmy w ostatnich latach tysiące godzin. W ramach naszych działań przygotowujemy raporty, opinie, analizy orzecznictwa, a także nagrywamy podcasty i klipy, informujące opinię publiczną na czym polega niszczenie wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić konto na Patronite – dzięki regularnemu wsparciu naszych Patronów inicjatywa #WolneSądy będzie mogła rozwijać się i podejmować nowe projekty, inicjować nowe postępowania oraz podejmować się kolejnych obron aby walczyć o Polskę europejską, sprawiedliwą, demokratyczną, respektującą prawo i fundamentalne wartości oraz o przywrócenie naszemu krajowi dobrego imienia i właściwej pozycji w Europie i na świecie

Wasza pomoc będzie dla nas nieoceniona i zaryzykujemy stwierdzenie, że wsparcie finansowe dla Wolnych Sądów i innych organizacji działających w obszarze praworządności, można potraktować jako inwestycję. Inwestycję w Polskę i naszą wspólną przyszłość.

Dziękujemy za każde wsparcie!

Link do naszego konta na Patronite www.patronite.pl/wolnesady

powrót do strony głównej