#WolneSądy

Wybory, czyli pierwsza lekcja demokracji – scenariusze lekcji

4 października, 2023

Szanowni Państwo,

do wyborów zostało kilkanaście dni! Dla niektórych Państwa uczniów będzie to pierwsza okazja do oddania głosu, dla innych możliwość aktywnej obserwacji procesu wyborczego.
Oddajemy w Państwa ręce scenariusze zajęć dotyczące wyborów: „Wybory, czyli pierwsza lekcja demokracji Scenariusze zajęć”.
Załączony podręcznik zawiera kilka propozycji zajęć wprowadzających do lekcji, warsztatów, które mogą Państwo przeprowadzić oraz garść pomysłów do urozmaicenia zajęć . Na początku zawarliśmy instrukcję „jak korzystać z materiałów”.
W podręczniku znajdą Państwo kod QR do zeskanowania, który przekieruje Państwa do materiałów dodatkowych w postaci m. in. filmików edukacyjnych z prof. Ewą Łętowską i prof. Mirosławem Wyrzykowskim, czyli sędziami Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.
Zachęcamy Państwa do korzystania oraz udostępniania załączonych materiałów. Podręcznik opracowała Fundacja Wolne Sądy we współpracy ze Stowarzyszeniem im. prof. Zbigniewa Hołdy, które na co dzień zajmują się edukacją obywatelską.

Fundacja Wolne Sądy

Wybory, czyli pierwsza lekcja demokracji – scenariusze lekcji


powrót do strony głównej