#WolneSądy

Wolne Sądy partnerem międzynarodowego projektu „Rule of Law in Europe for Lawyers (ROLL)”

16 stycznia, 2023

W 2023 roku wraz z partnerami z Belgii, Malty, Czech i Słowacji rozpoczęliśmy realizację międzynarodowego projektu „Rule of Law in Europe for Lawyers (ROLL)”. Celem projektu jest podniesienie świadomości wśród adwokatów, radców prawnych i innych ekspertów na temat międzynarodowych standardów w zakresie niezależności sądów oraz przygotowanie ich do ewentualnego prowadzenia spraw sądowych, które mogłyby zagrozić niezależnemu sądownictwu. Wspólnie z partnerami przygotujemy publikacje i zorganizujemy serię warsztatów dla prawników i adwokatów. Kolejnym celem projektu jest podniesienie świadomości w środowisku zawodowym na temat znaczenia rządów prawa, w formie materiałów informacyjnych i podcastów.

Partnerami projektu są także:

W projekcie ściśle współpracujemy z Helen Duffy z Human Rights in Practice. Projekt jest wspierany przez Rumuńską Narodową Instytucję Praw Człowieka (Romanian National human rights institution).

Pełen opis (w języku angielskim): ROLL-project_text-for-the-website-1

Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible for them.


powrót do strony głównej