#WolneSądy

Kalendarium najważniejszych wydarzeń dotyczących funkcjonowania Sądu Najwyższego w 2021 roku

7 stycznia, 2022

Początek roku to czas podsumowań. Miniony rok obfitował w niepokojące i niezwykle niebezpieczne dla obywateli wydarzenia związane z funkcjonowaniem Sądu Najwyższego. Wydarzenia te, w powiązaniu z zapowiadaną kolejną tzw. „reformą” Sądu Najwyższego wskazują, że stać się ma on niczym innym jak komitetem partyjnym, który jest przedłużeniem władzy i realizuje życzenia i wolę polityczną rządzących.

O najważniejszych z tych wydarzeń informowaliśmy wczoraj na konferencji Komitetu Obrony Sprawiedliwości KOS przed gmachem Sądu Najwyższego. Poniżej publikujemy kalendarium tych wszystkich najważniejszych wydarzeń dotyczących funkcjonowania jednego z najważniejszych sądów w Polsce.

Jednocześnie przypominamy, że w ostatnich latach przeprowadzono 11 nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, uchwalono nowy Regulamin SN, przeprowadzono szereg zmian organizacyjnych, co doprowadziło do obsadzenia części stanowisk kierowniczych przez osoby powiązane z władzą polityczną. To wszystko zmierza małymi krokami do całkowitego zniewolenia Sądu Najwyższego, aby stał się taką reżimową przybudówką jaką jest atrapowy Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej przy al. Szucha.

Pamiętajmy jednak, że w Sądzie Najwyższym cały czas zasiada 50 legalnych sędziów SN. To cały czas jest pałac sprawiedliwości, który broni godności polskiego wymiaru sprawiedliwości, państwa prawa i niezależności sądownictwa. Jesteśmy przekonani, że takim pałacem sprawiedliwości ten budynek pozostanie, a wszyscy neosędziowie odejdą. Między innymi dlatego tak ważne jest dokumentowanie i opowiadanie o wszystkich przypadkach nadużywania i łamania prawa.

Zachęcamy do lektury oraz do obejrzenia wczorajszej konferencji prasowej Komitetu Obrony Sprawiedliwości KOS poświęconej najważniejsze wydarzenia dotyczące funkcjonowania Sądu Najwyższego w 2021 roku.

Zapraszamy również do lektury naszego krótkiego i subiektywnego podsumowanie roku 2021 – kolejnego roku dewastacji praworządności i jednocześnie batalii o zachowanie podstaw ustrojowych demokratycznego państwa, które zostało opublikowane na portalu Onet.pl.


powrót do strony głównej