" />

#WolneSądy

„Justice under attack – Lessons from Poland” – spotkanie w Amsterdamie 4.02.2024

25 stycznia, 2024

Wraz z Our Rule of Law Foundation zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Justice under attack – Lessons from Poland”. Tym razem w Amsterdamie!

Fundacja Wolne Sądy prowadzi obecnie projekt „Protecting Free Courts in Europe”, którego celem jest podnoszenie świadomości na temat kryzysu rządów prawa. W ramach tego projektu organizujemy seminaria w różnych miastach Europy pod tytułem: „Justice under attack – Lessons from Poland”. Projekt jest wspierany przez NED (National Endowment for Democracy) i jest adresowany do prawników, sędziów i praktyków, a także studentów, działaczy na rzecz praw człowieka, społeczeństwa obywatelskiego i mediów.

Sytuacja w Polsce może być ostrzeżeniem dla innych krajów, a także źródłem wiedzy dla studentów, prawników i aktywistów. Może pomóc w szybszym i skoordynowanym reagowaniu na wyzwania podobne do tych, których byliśmy świadkami w Polsce, takie jak niszczenie niezależności sądownictwa, ataki na sądy wyższej instancji, medialne kampanie oszczerstw przeciwko sędziom, polityczna instrumentalizacja prokuratury.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 4 lutego 2024 r. o godz. 12:00 w Amsterdam Law Hub. Podczas spotkania będziemy dyskutować o 3000 dniach bezprawia i pomysłach na przywrócenie praworządności.

Rejestracja jest już otwarta! Możesz zarejestrować się TUTAJ

Do zobaczenia w Amsterdamie!


powrót do strony głównej