#WolneSądy

Egipski prawnik Mohamed El-Baqer i polska inicjatywa „Wolne Sądy” laureatami Nagrody Praworządności 2022 UIA/LexisNexis

22 lipca, 2022
Jest nam ogromnie miło poinformować, że wraz z Panem mec. Mohamedem El-Baqerem, egipskim prawnikiem odważnie stawiającym czoła naruszeniom praw człowieka i autorytaryzmowi w Egipcie, zostaliśmy laureatami nagrody Rule of Law Award za 2022 rok przyznawanej przez międzynarodową organizację prawniczą Union Internationale des Avocats (UIA) oraz LexisNexis.
Jednocześnie przyłączamy się do apelu o natychmiastowe i bezwarunkowe uwolnienie Pana mec. El-Baqera oraz zaprzestanie wszelkich represyjnych praktyk i prześladowań wobec niego, w tym bezpodstawnych, obelżywych i nieuzasadnionych działań, które doprowadziły do jego aresztowania.
Nagroda UIA została ustanowiona w celu wyróżnienia osób i/lub organizacji, które aktywnie przyczyniają się do rozwoju i promocji państwa prawa na poziomie krajowym, regionalnym lub międzynarodowym, w szczególności w środowisku prawniczym.

Od momentu powstania nagrody otrzymali ją: w 2016 r. malezyjska Izba Adwokacka; w 2017 r. Saidbek Nuritdinov, Prezes Związku Adwokatów Republiki Tadżykistanu; w 2018 r. Ruth Bader Ginsburg, sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych; w 2019 r. francuski prawnik Bertrand Favreau, prezes IDHAE; w 2020 r. europejscy prawnicy z Lesbos; a w 2021 r. afgańska prawniczka Latifa Sharifi. To zaszczyt dołączyć do takiego grona!
powrót do strony głównej